گِله های دخترانه ...

 

در کنار تمامِ قوانین نوشته و نانوشته ی کشورم برای زنان، اینکه نمی توانند قاضی باشند، نمی توانند در معدن کار کنند، نمی توانند بدون اجازه ولی یا شوهرشان از کشور خارج شوند و هزاران "ن" دیگر که بر سرِ خواسته های مشروعشان قرار دارد، یک قانون مزخرف دیگر هم هست؛ دختران و زنان سرزمین من، نمی توانند عاشق شوند، نمی توانند؛ چون در همین قرن بیستُ یکی که تکنولوژی دارد ما را می خورد، اگر دختری عاشق شود، باید علاوه بر نگاه های معنی دار آدم ها، دست پشتِ دست زدنِ خاله خان باجی ها و لب گزیدنشان، ناز کردنِ کسی که عاشقش شده است را هم تحمل کند.

 

پ.ن: یک نفر باید برود دایره تدوین قوانین، یک قانون جامع برای عاشق شدن وضع کند و اولین بندش را حق مسلم دختران با تمامی حقوق معنوی برای عاشق شدن قرار دهد.

/ 21 نظر / 119 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محبوبه

حیف که همه چیز این دنیا را مردها تدوین کرده اند سمیرا..

س ز

سلام من اولین باره که اینجا میام از وبلاگ زهرا-ض میام در موردِ این پست باید بگم :حتی با وضع کردن یک قانونی درس و حسابی هم هیچی عوض نمیشه! چطور میشه پسری رو مجبور به زندگی با دختری کردکه دوسش نداره! ؟ چطور میشه دل شکسته ی دختری رو با وضع قانونی برای احقاق حقش بند زد ؟! ای کاش من و همه ی دخترهای سرزمینم اینقدر بینش و آگاهی و درک وسیعی از نگهبانی از دلمون داشته باشیم که اجازه ندیم به راحتی کسی رو وارد دلمون کنیم و بعد برای بیرون کردنش کلی درد سر بکشیم!

الف با

بله، اگه اونا بش میگن "گند درآوردن" ...ما نیز مفتخریم و ...خوشا!

يسري( همون ٢ قبلي..)

واقن قبول دارم خيلي راس ميگي اصن چيزي ك از دل برايد بر دل نشيند مگه نه؟؟

زهرا شریفی

سمیرا جون سلام خیلی زیبا می نویسی تو وبلاگم از تو نوشته ها ت کلی تعریف کردم گرچه نیاز به تبلیغ نداری

زهرا شریفی

سمیرا جون سلام خیلی زیبا می نویسی تو وبلاگم از تو نوشته ها ت کلی تعریف کردم گرچه نیاز به تبلیغ نداری

گلی

من به این نتیجه رسیده ام که خیلی ها ادای روشن فکران را در می آورند...[ناراحت]

گلی

من به این نتیجه رسیده ام که خیلی ها ادای روشن فکران را در می آورند...[ناراحت]

ساده دل

سلام.من اولين باره ميام اينجا.از وب آبجي رعنام اينجا رو پيدا كردم و برام جالب بود كه من هم يه همچين مطلبي رو تو وبم گذاشتم و خوشحال ميشم به وبم سر بزنيد سميرا جان.مطلب هايي گذاشتم كه شايد براتون جالب باشه.من دخترم و متولد72.يه دستي تو نوشتن شعر و داستان و اينجور چيزا دارم...منتظر حضور گرمتون هستم.